Çevre Ayrıntılar

Antalya`ya hoş geldiniz

Antalya, Anadolu’nun güneybatı kıyısındaki Türk Rivierası’nın kalbidir ve güzel Toros Dağları ile çevrilidir. Antalya MÖ 200 yılında kurulmuştur. MÖ 300 yılında kurulmuş ve sonunda Roma egemenliğine girmiş, ardından Bizans ve Osmanlı egemenliğine girmiştir. Bugün, bu önde gelen sahil tatil beldesi, tarihi kültürü ve muhteşem sahil şeridi ile tanınmaktadır. Şehrin göz alıcı plajları arasında Konyaaltı, Lara ve Karpuzkaldıran bulunur ve görülmesi gereken birçok yer arasında kiliseler, camiler, müzeler ve hamamlar bulunur. Şehrin en eski limanı olan Kaleiçi, surlarla çevrili ve eski hükümdarların izlerini taşıyan bir mimariye sahip. Antalya’dan yola çıkarak milli parkların, şelalelerin, adaların ve pırıl pırıl kumsalların muhteşem, bozulmamış doğal manzaralarını keşfedebilirsiniz.

hadrianstot

Hadrians Gate "Üç Kapılar"

Surla bütünleşen Hadrian Kapısı, MS 130 civarında Roma İmparatoru Hadrian’ın ziyaretinden önce inşa edilmiştir. Üç çift kemeriyle Hadrian Kapısı, şehrin Roma geçmişinin önemli bir kanıtıdır. Süslü kemerli kapı, beyaz mermerden yapılmıştır ve eski şehirde bir gezinti için harika bir başlangıç noktasıdır.

C4

Saat Kulesi​

Kentin merkezinde, Cumhuriyet Caddesi`nde üzerinde, eskiden “Kapuağzı” denilen ve bugün “Kale Kapısı” olarak bilinen yerin doğusundadır. Bir burç üzerinde, 1901’de Anadolu’da birçok kentte olduğu gibi kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm tarafından hediye edildi.

markantalya

Mark Antalya Shopping Mall

MarkAntalya Alışveriş Merkezi, Antalya’yı yerlisi ve yabancısıyla yeniden şehrin tam kalbinde buluşturuyor.

 

C7

Mermerli Beach

Mermerli Plajı, Antalya’nın en eski şehir plajıdır ve şehirdeki eski limanın hemen yanında yer almaktadır.

Konyaalti-beach-in-Antalya-768x512

Konyaalti Beach

Nostaljik Tram ile direkt Konyaaltı plajına varirsiniz.

Lara

Lara Beach

Lara, Antalya’nın tek kumlu plajıdır. Alan, dokunuşa hoş gelen kalın bir kumla kaplıdır.

rzezba_reka

Karaalioglu Park

Eskiden İnönü Parkı olarak bilinen yaklaşık 145.000 metrekarelik „Karaalioğlu Parkı“, Antalya’nın eski kentinin (Kaleiçi) güneyinde, doğrudan Akdeniz üzerinde yer almaktadır.

Antalya-clock-tower-at-Republic-Square

City

Kapali Yoldan Antalya Alışveriş Merkezi’ne kadar alışveriş keyfini yaşayabilir, bu caddenin sonunda Antalya Kültür ve Sanat Merkezi’nin ünlü eserlerini, heykellerini ve diğer önemli sanat etkinliklerini ziyaret edebilirsiniz.

Hıdırlık_Kulesi

Hıdırlık Kulesi

Kaleiçi’nin Karaalioğlu Parkı ile buluştuğu Antalya, Türkiye’de önde gelen sarımsı kahverengi taş bir kuledir. İktidardaki Roma İmparatorluğu’nun MS 2. yüzyılda kare bir plan üzerine inşa ettiğine inanılıyor.

C8

Yat Limani​

Antalya Kaleiçinde Attaleia Antik Kenti kuruluşundan önce Yat limanında Korykos adı ile bir korsan limanı bulunduğu antik kaynaklardan bilinmektedir.

kseniia-ilinykh-xG2uKMgxGzw-unsplash

Old Town "Kaleici"

Antalya’nın görülmeye değer yerlerinin çoğuna ve Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılara ait çok sayıda binaya ev sahipliği yapan Antalya’nın tarihi eski kenti.

20190125151819460_260692,ataturk evijpg.png

Antalya Atatürk Evi Ve Müzesi​

Atatürk’ün Antalya ziyareti sırasında kaldığı köşk günümüzde Atatürk Evi Müzesi’dir

C_1

Düden Şelalesi

Lara yakınlarında şehir merkezine 8 km. uzaklıktadır. Güzel bir doğa parkina sahip

C10

Şemsiye Caddesi

Antalya’nın tarihi ve turistik merkezlerinden Kaleiçi bölgesindeki İkinci İnönü Caddesi, rengarenk 600 şemsiye kullanılarak 2013 yılından bu yana, yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanların başında geliyor.

107_510336751

Adalar Beach Club

Adalar, Antalya’nın Karaalioğlu Parkı’nda, sahilin en güzel yerlerinden birinde bulunan Twin Rocks plajıdır.

Antalya'yı KEŞFET

Avantajlı konaklama keyfini çıkarmak için sizi de bekliyoruz.